top of page
IMG_3257.JPG

סדנאות קיץ

סדנאות הקיץ של איתקה נולדו כהמשך ישיר ומתבקש לסדנאות הקואוצ'ינג איתקה – הרגלים מנצחים שרצות בבתי הספר, ולמעשה הן מספקות הזדמנות נפלאה להעתיק את כל העשייה מתוך כותלי בתי הספר גם אל הקהל הרחב, להנגיש אותה לכל דורש ומבקש, בנחת וביותר זמן פנוי. זו גם מתנה להורים: הילדים יוצאים מסדנה כזאת עם ערך משמעותי מעבר לזה המוצע בקייטנות הקיץ המסורתיות.

 

הסדנה מיועדת לקבוצות של ילדים מסיימי כיתות ד', ה', לתלמידי חטיבות הביניים ולתלמידי תיכון (עד  י"ב).

 

סדר היום שלנו

 

סדנת הקיץ  נפתחת בכל בוקר בשעה וחצי של
אימון גופני שהוא בעצם גם סדנת קואוצ'ינג:
בין אם זה אימון ספורט המשלב ריצה, כוח,
תרגילי גמישות ומשחקים, ובין אם זה טיול
ביער שהילדים מתנסים במסגרתו בחוויות
כייפיות ובה בעת מעשירות ומחנכות;
המדריכים/המנחים יזהו בינתיים התנהגויות
ויוכלו לשקף אותן - לילד רודף הצדק, לזה
שמשתרך מאחור, לזו שמתביישת....  

 

הפרק השני על סדר היום כולל ארוחת בוקר
עשירה ומפנקת. אנחנו אוהבים להתנהג אל
הילדים בכבוד. אנחנו סבורים ובעצם יודעים
שילדים שמכבדים אותם, משיבים באותה
מטבעומכבדים גם הם את זולתם.

הפרק השלישי הוא פרק קואוצ'ינג בן שעה וחצי, בכל יום על נושא אחר. כל הנושאים לקוחים מתוך סדנת איתקה – הרגלים מנצחים. סדנה זו עובדת על היכרות של התלמידים עם עצמם, ועל העצמה והכרה בנקודות החוזקה שלהם עצמם.

בין נושאי הסדנה: זיהוי והבנה של הערכים האישיים המניעים כל אחד מאיתנו, משמעותם והשפעתם על המוטיבציה הפנימית שלנו; המשמעות של חיים פרואקטיביים, לקיחת יוזמה ויכולת תכנון ברוורס (מהי התוצאה הסופית שאני שואף אליה? מה אני צריך לעשות כדי להגיע אליה?), יכולת הבחירה; מה מביא לנו סיפוק? הישגים? קלות?.... התפתחות תמידית – "השחזת המסור" שלנו; ומנגד: מהם חסמי ההצלחה שלנו? אילו סטריאוטיפים אנחנו שמים על עצמנו ועל אחרים? איך נתמודד עם פרדיגמות (גנטיות, חינוכיות וסביבתיות); וגם: שיעור בניהול עצמי של הזמן שלנו, ע"י סדנה ומשחק; ניהול משימות – חשוב אל מול דחוף; המשמעות של יצירת זמן אפקטיבי נוסף; תקשורת בינאישית אפקטיבית: שפת גוף, דיבור, הקשבה; המוח הסוציאלי  והמערכת העצבית הסימפתטית – והשפעתה על התקשורת שלנו עם הזולת; התמודדות על כשלונות.....ועוד. 

מטרת העל של תוכנית הרגלים מנצחים, היא להנחיל לחניכיה באמצעות כל אלה מספר של עקרונות ברורים, פשוטים ונהירים תוך יצירת שפה משותפת בינם לבין עצמם, ובינם לבין המורים, ההורים והחברים:

  • הגברת רמת הפרואקטיביות ולקיחת אחריות, אישית וקבוצתית.

  • הגברת תחושת המסוגלות האישית.

  • למידת תכנון דרך פעולה שתוביל להשגת מטרות.

  • יכולת לזהות את הערכים האישיים והשפעתם על יצירת מוטיבציה לפעולה.

  • פיתוח יכולות תקשורת בין אישית אפקטיבית

  • פיתוח יכולת התבוננות פנימית המאפשרת בחירת תגובות.

  • פיתוח יכולת ניהול זמן אפקטיבי.

  • פיתוח יכולת התמודדות עם כישלונות.

 

והחלק החותם של היום: פעילות שהילדים מעבירים. משחק שהילדים המציאו וילמדו את הקבוצה לשחק בו, הרצאה, משימה שהכינו – הרצאות על נסיעה עם ההורים עם אופנועים, משימות תכנון (בית מלון הכי יפה במזה"ת, תחנת רכבת), לומדים לתכנן ברוורס. סרטוני וידיאו, משחקים של אפקטים בצילום, ועוד. הילדים מתנסים בעמידה מול קהל, לומדים לא פעם לפרוץ את הגבולות שלהם עצמם, מגלים עד כמה הם יכולים להיות יצירתיים – ועוד.

 

סדנאות הקיץ פועלות זה הקיץ הרביעי. הן נערכות במחזורים של שבועיים בהם מתקיימים עשרה מפגשים בימי א'-ה', בשעות 08:00-13:00.

IMG_3268.jpg
IMG_3274.jpg
IMG_3267.jpg
IMG_3269.jpg
IMG_3270.jpg
IMG_3271.jpg
כתבו לנו

הודעתך נשלחה בהצלחה, תודה!

bottom of page